GAYRİMENKUL VE YATIRIM DANIŞMANLIĞI

Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı

Gayrimenkul yatırımında bir adım önde olmak için satın alırken kazançlı almak önemlidir. Lokasyon, imar durumu, gayrimenkulun fonksiyonu, bulunduğu yerdeki arz talep dengesi, iyi hesaplanmalıdır. Biz , danışanlarımıza bu konuda en doğru bilgiyi sağlayacak ekibe sahibiz.

Aile Şirketi Yönetim Danışmanlığı

Pek çok aile şirketinin kurumsallaşma aşamasında doğru adımları atabilmeleri için; konularında uzman profesyonel ekibimizle yaptığımız çalışmaların ardından, hayatın akışına ve şirketin yapısına uygun bir çalışma programı oluşturuyoruz.
Bu program pek çok adımdan oluşuyor. Şirketlerin faaliyet alanının incelemesi, yönetim kurulu ile yüz yüze görüşme, aile fertlerini çalışma için asgari müştereklerde buluşturma, Ekibimiz  tarafından gerçekleştirilen değerlendirme süreci ve anlaşma koşullarının teklifi, sürecin temel aşamalarını oluşturuyor.

Özellikle yatırım ve gayrimenkul danışmanlığı, hukuki danışmanlıklar ve idari gelişimler konularında tecrübeli, en doğru akademik ve profesyonel kadroyla çalışan ekibimiz; anlaşma sağlanmasının ardından hemen çalışmalara başlıyor.

İŞİNİZİN TÜRÜNE GÖRE ; 

-Anlaşma halinde, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının şirketiniz aleyhine tesis edecekleri işlemlere karşı talebiniz halinde dava açılmak üzere idare, vergi türü davalarınızın vekâletini alıyoruz. Daha önce yatırdığınız ancak muaf olduğunuz ödemeleriniz varsa (harç, vergi vs) iadeleri için davalarınızı açıyoruz.

-Her türlü kamu kurum ve kuruluşu tarafından vergi, harç, ücret ya da bedel talebinin yasal olup olmadığı, muafiyet, istisna veya indirimi bulunup bulunmadığı konularında gerekli araştırma yapılarak yasal gerekçeleri ile bilgi veriyoruz. Talep halinde de yasal takibini ilgili kuruluşlardan yapıyoruz.

-Kurumsallaşma adımlarını birlikte başlatıyoruz. Personel ve sözleşmeler, yetki ve sorumluluk paylaşımı, şirket sözleşmeleri, şirket sahibinin her şeyden sürekli haber alabileceği sistemin kurulması, kurumsal getirisi olan kullanımların sağlanması, evrak takip ve arşivleme sistemi kurulması gibi… 15 günde bir defa şirketinizi avukat ekibimizden bir kişi ziyaret ederek gerekli kurumsallaşma denetimlerini gerçekleştiriyor ve denetim raporunu sizlerle paylaşıyoruz.

-Yaptığınız iş için ihtiyaç olan yurtdışı desteği varsa koordine ediyoruz.